Příběh ADAMA

Adam Kuthan se narodil jako zdravé dítě. Ve třech letech ale začal mít problémy s rovnováhou a lékaři mu objevili nádor na mozku. Náročná operace Adamovi sice zachránila život, ale upoutala ho na lůžko.
Dnes je mu 13 let a za tu dobu ušel neuvěřitelnou cestu! Navzdory všem zdravotním komplikacím (centrální kvadruparéza se zatížením na pravou stranu, poruchy hrubé a jemné motoriky, vada řeči, zraku, těžká poruchu rovnováhy, epilepsie…) se snaží vyrovnat svým zdravým kamarádům. Díky sportu a pravidelnému tréninku na handbiku a trenažéru se mu to také daří. Je schopný stát, ujít pár kroků a zapojit se do společenského života na závodech.
Jeho velkým přáním je věnovat se handycyklistice závodně a k tomu bude potřebovat „dospělácký“ tricykl. A my jsme se rozhodli mu pomoci toto přání splnit.

Naše nejlepší handicapovaná cyklistka Kateřina Antošová napsala:
„Tohle je Adam. Jízda na handbiku ho postavila na nohy. Proto potřebuje tricykl, aby mohl jet dál… Adam není jen další dítě s DMO. Adam je fajn a bude z něj silný člověk!“

Adama dostal svůj nový tricykl v prosinci 2020 a od té doby neskutečně maká a neustále se zlepšuje. Účastní se všech výzev, které si členové Teamu ADAM vymyslí a i pro zdravé kamarády je velkou konkurencí!